Canon 70D Err 80 Hatası ve Onarımı

Nadir durumlarda, baskı devre kartının yapısından kaynaklanan bir dahili iletişim arızası nedeniyle bazı Canon EOS 70D dijital SLR fotoğraf makinelerinde Hata 70 veya Hata 80 arızaları tekrar tekrar gösterilebilir. Bu durumda kameranın kullanımına  devam edildiğinde, Canon EOS 70D cihazın tamamen açılmadığı bir durum meydana gelebilir. Çoğu durumda, bu durum sürekli olarak film çekerken olduğu gibi kameranın iç sıcaklığı yüksekken kameranın sürekli kullanımı ile bağlantılı olarakta ortaya çıkar.

Kameranın arkasındaki LCD ekranda veya kameranın üst kısmındaki LCD panelde “Err 70” veya “Err 80” görünecektir.

Hata 70 veya Hata 80 nadir rastlanan bir olay olabilir ve  kamera işlevleri kapatılıp açılarak veya pilin yeniden takılıp yeniden takılmasıyla kurtarılabilir. Burada karşınıza çıkan sorun Hata 70 veya Hata 80’intekrar oluşacağına işaret eder.

Bu arıza sadece seri numarasındaki ilk iki rakamı “00” ile “22” aralığında olan kameralarda ortaya çıkabilir.

Sıkça karşılaştığımız bu arızayı Hayyam Foto Teknik Servis olarak düzeltebiliyoruz. Sizinde başınıza aynı sorun geldi ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.

3 Responses

  1. Canon 6D Mark2 Makinemde seri çekim ve normal çekimlerde fotoğraf çektikten sonra kayıt ederken bir anda makine Err 70 hatası veriyor. bataryayı çıkarıp taktıgımda tekrar düzeliyo ancak seri çekimlerde 18 fotoğrafın 17 sini kayıt edip 18.’de hata veriyor ve bu fotoğraf kayıt sayıları değişebiliyor ancak sonlara doğru hata veriyor.

  2. 70 d ile video çekerken dondu ve hiç bir tuş kullanılmaz oldu. bataryayı çıkarıp taktım şimdi hiç açılmıyor hiç güç gelmiyor sanki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir