Nikon D90 Perde(Shutter) Değişimi

İnternet üstünde efsane olan “Kaç kare çekmiş?” sorunusu duymayanımız yoktur. Israrla bu soru sorulur ama nedenini kimsede bilmez. İşte tamda bu kısımda birkaç şeyden bahsetmek isteriz. Aslında bu cihazların normal kullanıcılar için pek önem arzetmeyen özelliği çekim sayısı(shutter sayısı), ara vermeksizin sürekli çekim yapanlar için daha önemli olduğudur. Cihazınızın 3bin karede de arıza verme şansı var iken 3 milyonda da arıza verebilir.

Aşağıda göreceğiniz Nikon D90 henüz 8400 karede ancak perdesi kırılmış durumda. Kullanıcı tarafından sensör temizliği sırasında ufak bir talihsizlik sonucu bu hale gelmiş.

40 Responses

 1. MERHABA HOCAM D90 MAKİNAM VAR SHUTTER 390 BİN DE FAKAT ÇATIR ÇATIR ÇEKİYOR RESİMLERDE EN UFAK BİR BOZUKLUK YOK SİZCE SHUTTER DEĞİŞTİRMELİ Mİ DEĞİŞİM FİYATLARI NEDİR ÖĞRENEBİLİRMİYİM

 2. MERHABA HOCAM D90 MAKİNAM VAR SHUTTER 390 BİN DE FAKAT ÇATIR ÇATIR ÇEKİYOR RESİMLERDE EN UFAK BİR BOZUKLUK YOK SİZCE SHUTTER DEĞİŞTİRMELİ Mİ DEĞİŞİM FİYATLARI NEDİR ÖĞRENEBİLİRMİYİM

 3. Merhaba 200k makinem var D90. sorun yaratmasın diye temizletmek veya ne yapılacaksa bakım yaptırmak istiyorum fiyat alabilirmiyim.

 4. Merhaba 200k makinem var D90. sorun yaratmasın diye temizletmek veya ne yapılacaksa bakım yaptırmak istiyorum fiyat alabilirmiyim.

 5. Merhaba …Nikon D90 Perde değişim fiyatı ne dir ve işlem ne kadar sürmekte.

 6. D7000 cihazım var. Sanırım perde düştü, çektiğim fotoğraflarda sanki lensin önünde cihazın taşıma kayışı gelmiş gibi bir kalın çizgi var. Perde değişimi mi gerekiyor? Değiştirmek için bir fiyat verebilirmisiniz?

 7. D7000 cihazım var. Sanırım perde düştü, çektiğim fotoğraflarda sanki lensin önünde cihazın taşıma kayışı gelmiş gibi bir kalın çizgi var. Perde değişimi mi gerekiyor? Değiştirmek için bir fiyat verebilirmisiniz?

  1. Değişim yapılmakta ancak onarımı da mümkün. Cihazınızı bize ulaştırırsanız ücretsiz olarak kontrolleri yapılıp tarafınıza bilgi verilir.

 8. nikon d90 kullanmaktayım. cihazım bir anda çekim yapmamaya başladı Err hatasını görebiliyordum ilk başta ekranda sonrasında lensi çıkarıp tekrardan çekim yapmaya çalıştım ancak perdesi ilk başta takıldı sonra tekrar deneyince perde geri eski haline geldi ancak çekim yapamıyorum ne yapabilirim?

  1. Yapabileceğiniz çok fazla birşey yok.Cihazınızın diyafram bloğu arızalı. Servisimize ulaştırırsanız fiyat ve detaylı arıza tespiti sonucunu size iletebiliriz.

 9. nikon d90 marka fotoğraf makinam netleme yapmıyor otomatik netlemede çekme tuşuna basında kırmızı bır ışık yanıyor manuelde çekse bile netleme yine olmuyor gün ışığında bendeki lenste yakınlaştırdığım zaman az netlese bile uzak çekimde bulanık başka bir lens taktığımda ise bu sefer uzağı net gösterip yakında bulanıklaştı lenslerin ikiside 18-55ti bunun sebebi ne olabilir acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir